Środa, 2024-05-15

Imieniny: Dionizego, Nadziei

Przewóz dzieci/uczniów niepełnosprawnych do placówek oświatowych

Informacje dla rodziców

• Chęć przystąpienia do przewozu zorganizowanego należy zgłaszać (składając stosowny wniosek) w placówce oświatowej, do której uczęszcza dziecko/uczeń.
  • Informacje nt. zgłoszenia oraz druki wniosku znajdują się na stronie BIP Urzędu Miejskiego we Wrocławiu.
  • Po zatwierdzeniu przez Departament Edukacji wniosku o objęcie przewozem zorganizowanym dziecka/ucznia niepełnosprawnego należy zapoznać się z Regulaminem przewozu (treść dostępna jako plik do pobrania oraz na stronie mpk.wroc.pl).
  • Rodzic/opiekun prawny dziecka/ucznia zobowiązany jest do  zapoznania się z treścią Regulaminu znajdującego się na stronie MPK, a także jako plik do pobrania na stronie SOW nr 10.
  • Przed lub w trakcie realizacji przewozu można złożyć wniosek o wydanie upoważnienia na inne osoby niż rodzic/opiekun prawny do odbioru dziecka/ucznia (druk wniosku o wydanie upoważnienia oraz wzór upoważnienia znajduje się na stronie MPK).
  • Wnioski o wydanie upoważnienia można składać telefonicznie lub mailowo (nr telefonu i e-mail znajdują się na stronie MPK) natomiast odbiór upoważnienia wymaga osobistego poświadczenia (podpisu) w Biurze Obsługi Pasażera Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacyjnego przy ul. B. Prusa 75-79.
  • Podczas realizacji przewozów rodzic/opiekun prawny zobowiązany jest do przestrzegania Regulaminu przewozu, a w szczególności:
    1. Punktualnego przyprowadzania i odbioru dziecka z/do pojazdu,
    2. Utrzymywania stałego kontaktu z kierowcą/opiekunem pojazdu,
    3. Zgłaszanie absencji dziecka/ucznia kierowcy/opiekunowi pojazdu.

WNIOSEK O DOWÓZ W ZAŁĄCZNIKU